Android İçin Cortana APK Kurulum Dosyaları İnternete Sızrıldı

Android İçin Cortana APK Kurulum Dosyaları İnternete Sızrıldı

Microsoft'un sanal asistanı Cortana, ayrı bir uygulama olarak Android ve iOS cihazlarının kullanımına sunulacaktı. Bu sürümlerden Android için olanı internete sızdırıldı.

Cortana'nın Android ve iOS'ta çalışıyor olması Windows 10 işletim sisteminin daha güçlü bir işletim sistemi olma stratejisinin de bir parçası.  Bu yılın sonlarına doğru hazır olması beklenen masaüstü Cortana’nın yanı sıra, Android ve iOS için de sürümler hazırlandığı haberini sizlerle Cortana, Android ve iOS'a Geliyor haberimizde paylamıştık.

SlahGear web sitesinin haberine göre Cortana’nın Android sürümü internete sızdı ve Android BlackBerry üzerinde denendi. Cortana, Android üzerinde Google Now gibi çalışmıyor. Çünkü işletim sistemiyle tam olarak entegre olmuyor. Cortana Android üzerinde daha çok çevrimiçi aramalarda destek veren yan bir uygulama olarak görev yapıyor. Günlük ofis işlerinizi takip etmek, önemli günleri hatırlamak ya da alarm kurmak gibi “angarya” tabir edebileceğimiz işleri Android üzerinde gerçekleştirecek olan Cortana, SlahGear’ın haberine göre bu işlevleri BlackBerry üzerinde sorunsuz olarak yerine getirmiş. Resmi olmayan kaynaklarda Cortana Android APK’sine ulaşmak mümkün, ancak güvenlik açısından Tamindir olarak bu kaynakları sizinle paylaşamıyoruz. Merak ediyorsanız arayıp bulabilirsiniz.

Ancak bildiğiniz gibi Cortana’nın henüz Türkçe dil desteği yok.

Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

Hazır Olun, Cortana Android'e Temmuz Ayında Geliyor

YORUMLAR