Android İçin Facebook Messenger Yeni Özellikleriyle Güncellendi

Android İçin Facebook Messenger Yeni Özellikleriyle Güncellendi

Google Play üzerinde 500 milyondan fazla indirilme rakamına ulaşan az sayıda Android uygulamarından biri olan Facebook Messenger, birçok geliştirme ve çeşitli yeni özelliklerle birlikte büyük bir güncelleme aldı.

Facebook Messenger'ı uzun süredir kullananların 4.0 versiyonunda ilk göze çarpan özellik büyük ihtimalle grup ikonları olacaktır. Son sürümle birlikte Facebook Messenger, kullanıcılara en çok mesajlaştıkları kişiler için bir grup oluşturma seçeneği veriyor. Yeni özellikle kullanıcılar bu otomatik oluşan grupların isimlerini düzenleyebilecek, grup resimleri ayarlayabilecek ve daha rahat ulaşım için her birini tek bir yerde tutabilecekler.

4.0 sürümünde ayrıca Android cihazlara Facebook Messenger üzerinden ücretsiz arama özelliği geliyor. Wi-Fi ağı üzerinden veya standart operatör verinizden internete bağlı olmak koşuluyla istediğiniz tüm dünya üzerinde istediğiniz arkadaşınızla sesli görüşme yapabilir, çağrı gönderebilirsiniz.

Yeni sürümün sıradaki özelliğine değinecek olursak "ilet" komutunu görüyoruz. Geliştiriciler Facebook Messenger üzerinde sohbette size kayıtlı olmayan birine mesaj veya resim gönderimini de uygulamaya eklediklerini doğruladı. Listenizde olmayan kişilere bir mesaj iletmek, veya doğrudan başkasına gönderebilmek için mail sistemlerindeki gibi ilet seçeneği de artık Android Facebook Messenger'da yer alıyor.

Tüm yeni özelliklerin yanısıra elbette Facebook Messenger'ın Android cihazınız üzerinde daha iyi çalışması için yapılan ufak düzeltmeler ve geliştirmeler de 4.0 sürümüyle gelen özelliklerden bir tanesi.

Facebook Messenger'ı Android akıllı telefon veya tabletleriniz için hemen indirmek için sitemizin hızlı ve güvenli bağlantılarını kullanabilirsiniz:

Samsung Galaxy Note 4 Avea'da

CyanogenMod'da Önemli Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

YORUMLAR