Android İçin Skype 5.0 Arkadaşlarınızı Bulmanızı Sağlıyor

Android İçin Skype 5.0 Arkadaşlarınızı Bulmanızı Sağlıyor

Android için Skype uygulaması, bilgisayar başında olamadığınız zamanlarda da arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla ve tüm çevrelerinizle sınırsız bir şekilde iletişimde kalmanıza yardımcı oluyor ve böylece ucuz aramalardan tutun da ücretsiz mesajlara kadar tüm işlevlerinden faydalanabiliyorsunuz. Microsoft'un bugün resmi olarak gerçekleştirdiği açıklama ise aktif olarak Skype kullananları sevindirecek.

Zira bundan sonra Android Skype kullanıcıları, cihazlarının kişiler listesinde yer alan ve telefon numarası bulunan tüm tanıdıkları Skype üzerinden kolayca bularak ekleyebilecekler. Bunun gerçekleşebilmesi için yavaş yavaş tüm kullanıcılardan telefon numaralarını doğrulamaları isteniyor ve bu doğrulama neticesinde birbirinin telefon numarasına sahip olanlar hemen Skype üstünden kullanıcı adlarını ekleyebiliyorlar.

Hali hazırda pek çok benzer uygulama zaten telefon numarası ile doğrulama, ekleme yöntemini kullanıyordu ancak Skype'ın da bu kervana katılmış olması Microsoft'un kullanıcılar arasındaki bağı arttırarak uygulamanın kullanımını arttırma hedefinde olduğunu gösteriyor.

Tabii ki gizliliğine önem veren kullanıcılar, diğerlerinin onları telefon numarasından bulmalarını da engelleyebiliyorlar. Dolayısıyla telefon numaranız doğrulanmış olsa bile ipler Microsoft'un elinde değil ve kullanıcılar ne düzeyde görüntülenmek istediklerini seçebiliyorlar. Yeni özelliğin tanıtımı için hazırlanmış olan videoyu ise aşağıda izleyebilirsiniz.

Facebook büyüme hızıyla rekor kırdı

YORUMLAR