Android İçin WhatsApp Çok Sağlam Bir Güncelleme Aldı

Android İçin WhatsApp Çok Sağlam Bir Güncelleme Aldı

WhatsApp uygulamasının her yeni sürümüyle birlikte irili ufaklı gelişmeler bizlerle birlikte oluyorlar ve bu defa Android işletim sisteminde yeni bir sürüm güncellemesi ile karşı karşıyayız. Geçtiğimiz hafta iOS için gerçekleştirilen güncellemenin Android versiyonu diyebileceğimiz bu güncelleme ile, artık link göndermek çok daha kullanışlı bir hale gelecek.

WhatsApp'ın bu sürümünde, gönderdiğiniz linklerin önizlemeleri direkt mesajların üzerinde görünür hale gelecek ve böylelikle Facebook'ta olduğu gibi küçük resimleri görebileceğiz. Tabii ki küçük resmin yanında başlık, kısa bir açıklama ve en altta da linkin kendisi yer alıyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu yeni özelliğin kullanıldığında nasıl göründüğünü keşfedebilirsiniz.

2.12.367 olarak adlandırılan bu yeni sürüme ulaşmak için Google Play Store'a girdikten sonra güncellemeler bölümüne bakmanız ve orada WhatsApp'ı görürseniz güncellemeniz yeterli olacaktır.

Tabii ki güncelleme sadece bununla bitmiyor. Yıldızlı mesajlar özelliği sayesinde sizin için önemli bulduğunuz mesajlaşmaları kolayca yıldızlı olarak işaretleyebiliyor, böylelikle daha sonra kolaylıkla o mesajlara ulaşabiliyorsunuz. Yalnız bunun bütün bir diyaloğu değil, sadece diyalogların içerisindeki mesajları tek tek işaretlemenize izin verdiğini de eklemek gerekiyor. Bu özellik bir süredir iPhone ve iPad sahipleri için açıktı fakat Android cihaz sahipleri için ilk defa yayınlandı.

Android için direkt paylaşım seçenekleri de yeni WhatsApp sürümüyle birlikte geldi. Bu sayede artık kullandığınız diğer uygulamalardan WhatsApp sohbetleriniz içerisine direkt olarak paylaşım yapabilecek, her defasında WhatsApp'ın arayüzü ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Android WhatsApp'ı cihazlarınıza indirebilirsiniz:

YORUMLAR