Android İçin Wikipedia Yenilendi

Android İçin Wikipedia Yenilendi

Geçen sene mayıs ayında Wikipedia'nın mobil web sitesi yeni bir özellik alarak site içerisinde bulunduğunuz bölgedeki bilgileri ön plana çıkarıyordu. Artık bu lokasyon özelliği Wikipedia'nın Android versiyonuna da eklendi.

'Yakınımda' seçeneğini artık Wikipedia'nın ana menüsünde bulabileceksiniz. Çevresinde bulunduğunuz önemli binalar, parklar, müzeler ve ünlü herhangi bir lokasyonun bilgileri otomatik olarak bu yeni Yakınımda sekmesinde görünecek.

Wikipedia'nın mobil uygulaması için şüphesiz önemli bir özellik olarak uygulama artık telefonunuzun GPS'ini kullanıp koordinasyonlara göre düzenleme yapacak. Bu da uygulamanın koordinasyonlarınıza göre bilgiyi başka bir veri deposuna aktaracağını gösteriyor. Çeşitli kullanıcılar için yavaşlık sağlamayacak, harita bilgisi her kullanıcıya ayrı şekilde aktarılmış olacak.

Android için yenilenen Wikipedia'nın iOS'a ne zaman geleceği henüz belli değil. Android için Wikipedia'yı sitemiz üzerinden sorunsuz ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Türkiye lokasyonu üzerinde yeni özelliğin nasıl çalıştığını görünce çok şaşıracaksınız:

Yeni Bir Windows 10 Önizleme Sürümü Yolda

Star Wars: Battlefront 3'ün İlk Görüntüleri Sonunda Geldi

YORUMLAR