Android Instant Apps Bütün Geliştiricilere Açıldı

Android Instant Apps Bütün Geliştiricilere Açıldı

Google'ın üzerinde önemle durduğu yeniliklerden biri olan Android Instant Apps için beklenen atılım Google I/O etkinliğinden sonra yaşandı. Google uygulamayı bütün geliştiricilerin hizmetine sundu.

Google I/O 2016'da duyurulan Instant Apps, Google Play Store'u bir adım daha ileri götürecek yeniliklerden bir tanesiydi. Bu uygulamayla birlikte ücretli iya da ücretsiz bütün uygulamaları ve oyunları, indirmeden deneyebilecektiniz. Bulut sunucular üzerinden gerçekleştirilecek bu işlemle birlikte, çok küçük indirmeler yaparak uygulamanın, ya da oyunun bir kısmına ulaşabilecek ve böylece onlar hakkında bilgiler alabilecektiniz.

Fakat Google, bu açıklamayı yaptıktan sonra konu hakkında uzun bir sessizliğe de gömülmüştü. Hatta neredeyse bir yılı geçen bir sessizliğe bürünen Google, yeni I/O etkinliğinin hemen ardından Android Instant Apps SDK'sını bütün geliştiricilere açtıklarını duyurdu. Böylece artık bunu kullanmak isteyen her geliştirici, küçük değişiklikler yaparak uygulama ya da oyunlarına bu özelliği ekleyebilecek ve Google Play Store üzerinden ürünlerini bu halde sunabilecekler. 

Oldukça kullanışlı görünen bu uygulamanın tek kötü tarafı ise desteklediği Android sürümüydü. Google yaptığı ilk açıklama Android 4.3'e kadar bu özelliğin kullanılabileceğini söylemişti. Fakat yayınlanan SDK ile birlikte Instant Apps'in 5.0 sürümüne kadar gittiği ve gerisini desteklemediği görüldü. 

Android Cihaz Yöneticisi " 'Find My Device' Yenilendi

Android O Beta Yayınlandı, İndirin!

Android GO, Düşük Seviye Akıllı Telefonlara Güç Verecek

YORUMLAR