Android İşletim Sistemi Apple iOS’a Nal Toplattı

Android İşletim Sistemi Apple iOS’a Nal Toplattı

Unity 3D’nin açıkladığı raporlara göre Android işletim sistemi oyunu indirme ve yükleme konusunda küresel olarak yüzde 82’lik bir pazar payına sahip. Sadece Samsung cihazlara yüklene oyun oranı, bu toplam içinde yüzde 35’lik bir orana sahip.

 Unity 3D istatistiklerine göre 2016 yılının ikinci yarısında iOS için geliştirilen oyunların oranı yüzde 17’de kalırken, Android işletim sistemi için bu oran yüzde 82. Araştırmanın sonucuna göre özellikle Endonezya, Güney Kore ve Brezilya’da indirilen Android mobil oyunların oranı bu ülkelerin genelinde yüzde 96’ya kadar ulaşıyor.

Japonya’da ise durum dünya genelinden farklı bir eğilim gösteriyor Ülkede iOS oyun indirme oranı ülke genelinde yüzde 53 olarak seyrediyor. İndirilen iOS cihazların yüzde 28’i iPhone 6 ve 5s olarak tespit edilmiş. Geri kalan yüzde 15’lik cihaz oranı ise iPhone 6s ve iPhone 6s Plus olarak belirlenmiş. Kısaca Japonya’da iOS Android oyunların hakimiyetine boyun eğmiyor.

Unity 3D’nin raporuna göre dünyada 1.7 milyar cihazda Unity altyapısına sahip 4.4 milyar oyun kurulum gerçekleştirilmiş. 

Sayılı Kişinin Bitirebildiği Saç Baş Yoldurtan Oyunlar

Google Uygulama Mağazasına Sanal Gerçek Oyunlar Geliyor

YORUMLAR