Android İşletim Sistemli Samsung Galaxy Camera 8 Kasım'da Çıkıyor

Android İşletim Sistemli Samsung Galaxy Camera 8 Kasım'da Çıkıyor

Samsung, Android işletim sistemini dijital kamera ile buluşturuyor ve Samsung Galaxy Camera çok yakında çıkışını gerçekleştiriyor. Samsung’un Android işletim sistemini kullanan yeni dijital kamerası Samsung Galaxy Camera 8 Kasım 2012 tarihinde İngiltere’de çıkışını gerçekleştirecek. Bu farklı cihazın özelliklerine baktığımız zaman hayranlığımız artıyor, dilerseniz cihazın özelliklerine bir göz atalım.

Her şeyden önce biliyorum sizin de dikkatinizi Android işletim sistemi yüklü ibaresi çekmiştir. Evet Samsung Galaxy Camera bizlere Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak geliyor ve bu bizlere kamera üzerine uygulama yükleme lüksünü tanıyor. Tıpkı akıllı telefon ve tabletlerde de olduğu gibi Samsung Galaxy Camera’ya birçok farklı uygulama yükleme şansınız var.

Bunun yanı sıra bir kameranın olmazsa olmazı sensörü, Samsung Galaxy Camera’nın sensörüne baktığımızda 16.1 megapiksellik bir sensör bizleri karşılıyor. 21x zoom yeteneğine sahip cihazda 1.4 Ghz hızında 4 çekirdekli güçlü bir işlemci bulunuyor. Bir kameranın sahip olabileceği en güzel özelliklerden birisi de Wi-Fi ve 3G desteği olurdu heralde, Samsung Galaxy Camera’da Wi-Fi ve 3G desteği de bulunuyor bunun üzerine Android işletim sistemi ve farklı uygulamalarda eklenince çektiğiniz kareleri anında sosyal medya hesaplarınızda paylaşabileceksiniz.

Full HD video kaydı yapabilen cihaz ayrıca 120fps’ye kadar 720p kalitesinde yavaş çekim yapabilme kabiliyetine sahip. 16.1 megapiksellik arka aydınlatmalı CMOS sensörü ile optik sabitleme yeteneklerine sahip. Bluetooth ve HDMI desteği bulunan cihazda 8 GB boyutunda dahili bir bellek bulunuyor.

8 Kasım tarihinde İngiltere’de 400 Pounda satışa sunulacak bu cihazda telefon görüşmesi dışında, normal bir Android cihazda aradığınız bütün özellikler bulunuyor. Bir dijital kamera için oldukça sıra dışı olan Samsung Galaxy Camera’nın ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

YORUMLAR