Android Kullanan En Küçük Telefon Tanıtıldı

Android Kullanan En Küçük Telefon Tanıtıldı

Dünya’nın en çok küçük akıllı telefonu 2.4-inch ekranı ve 54 gram ağırlığıyla birlikte piyasaya sürülmeye hazırlanılıyor. Boyutlarıyla dikkat çeken Android tabanlı bu cihazın 50 dolar fiyat etiketiyle satılacağı da söyleniyor.

Yeni Posh Mobile Micro X S240, piyasaya çıkacak en küçük Android tabanlı telefon olma iddiasıyla tanıtıldı. Böylesine ufak bir telefon için ise küçük bir hazine ödemek yerine 50 dolarlık fiyatla sahip olmanız da mümkün. Hatta telefon, hâlihazırda Amazon üzerinden satışa da sunulmuş.

Bir kredi kartı büyüklüğünde olan telefon, 88.9 x 48.26 x 11.7mm boyutlarında ve 54 gram ağırlığında. 2.4-inch TFT LCD ekran kullanan Micro X S240’ın ekranı 16 milyon renk gösterme kapasitesine sahip. Telefonun 4G, Wi-Fi, Bluetooth, microUSB 2.0 ve GPS desteği de bulunuyor.

1GHz çift çekirdekli MediaTEK MT6752M işlemci kullanan telefon, 4GB depolama alanı ve 512MB RAM ile birlikte gelecek. Ancak microSD kart desteğiyle birlikte depolama alanı 32GB’a kadar çıkartılabilecek. Hemen aşağıda yer alan videoda ise telefonu daha yakından görebileceğiniz gibi özelliklerine dair daha ayrıntılı bilgileri de edinebilirsiniz.

Android N, Sanal Gerçeklik Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşıyacak

Android N ile Gelecek 3D Touch Özelliği Görüntülendi

iPhone 7'nin Bu Özelliklerini Duyduktan Sonra Android'i Bırakmayı Düşünebilirsiniz

YORUMLAR