Android Kullanıcıları 2016'da Hangi Alışkanlıklarından Vazgeçecekler?

Android Kullanıcıları 2016'da Hangi Alışkanlıklarından Vazgeçecekler?

Android telefon üreticilerinin Apple’ın yoluna doğru yön değiştirmeleri Android kullanıcılarının canını sıkıyor. Android telefonların bazı özelliklerinin iPhone’a doğru kayması belki de bir devrin kapandığını işaret ediyor. 

Hala telefon satan perakendecilerde Android’in bazı özellikleri iPhone’a karşı avantaj oluştururken, Android telefon üreticileri bu özelliklerden yavaş yavaş vazgeçiyor. Samsung Galaxy serisi, Sony Xperia gibi devler sökülüp takılabilen piller ve microSD yuvalarını tamamen ortadan kaldırmaya başlayınca, Android üreticileri bu yolu seçmeye karar verme noktasına geldiler.

Örneğin Xiaomi, Asya’nın devi olma yolunda ilerlerken bu seçeneği değerlendirmeyi seçti. HTC ilk One serisinde aynı taktiği denemiş, ancak aldığı tepkilerden sonra geri adım atmıştı. Google'da yeni nesil Nexus’larda da microSD karttan vazgeçince durum iyice ciddi bir hal aldı.

Android telefon üreticilerinin birleştiği bir nokta var, microSD kartı olmayan telefonlar, kendi dahili bellekleri ile daha hızlı çalışıyorlar. Bu da Android cihazların microSD yapısından hızla uzaklaşmasına yol açıyor. microSD kartlar ne kadar kaliteli olurlarsa olsunlar Android akıllı telefonların performansını engellediği görüşü üreticiler arasında artık kabul görmüş bir durum.

Bu sebeplerden dolayı 2016 yılından itibaren Android akıllı cihaz kullanıcıları değişebilen pil, microSD kart ve açılabilir arka kapak gibi alışkanlıklarından vazgeçmek zorunda kalacaklar gibi görünüyor. 

Samsung iPhone 6'yı Yenmek İçin Kaç Para Harcadı?

Samsung Apple Watch ve iPhone 6 ile Dalga Geçiyor

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

YORUMLAR