Android L 1 Kasım'da Geliyor Mu?

Android L 1 Kasım'da Geliyor Mu?

Android işletim sisteminin bir sonraki sürümü 5.0 L yada uzun adıyla Lolipop'un Kasım ayının ilk günü çıkacağı söylentileri internete sızdı. Henüz kesin bir çıkış atarihi belirtilmemiş olsa da, Nexus cihaza sahip olan tüm kullanıcılar Android L işletim sistemi güncellemesini 1 Kasım'da yapabilecek gibi görünüyor.

Yaz aylarından beri hakkında yapılan haberlerin ardı arkası kesilmeye yeni Android işletim sistemi Android L yada Android Lollipop'un ismi henüz yüzde 100 olarak kesinleşmemesine rağmen, çıkış tarihi ile ilgili bilgiler internette yayılmaya başladı. Sızdırılan bilgiye göre Android L ile 1 Kasım günü tanışacağız. Tabi işletim sisteminin güncellemesi ilk olarak sadece Nexus mobil cihaz sahibi kullanıcılara gelecek. Daha sonra Samsung, HTC, Asus vb. markaların telefon ve tabletlerine gelecek.

Android L ile birlikte büyük değişikler gerçekleşecek olan Android üzerindeki en büyük göze çarpan değişiklik tasarımında. Materyal tasarım olarak adlandırılan yeni tasarımın oldukça şık göründüğünü söyleyebilirim. Materyal dizaynı merak ediyorsanız, Google Play'e Android cihazlarınız üzerinden girerek bir göz atabilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde güncellenen uygulama çok daha yeni bir tasarıma ve kullanım farklılıklarına kavuştu.

Gelecek olan yeni Nexus cihazın bu hafta açıklanması bekleniyor. Ayrıca Nexus cihazın Android L ile birlikte gelmesi muhtemel. Geliştiricilerin bir süredir erişebildiği Android L'ye 1 Kasım'da kavuşup kavuşamayacağımızı hep birlikte göreceğiz. Bir Android kullanıcısı olarak yeni işletim sistemini merakla bekliyorum. Android 5.0 L ile ilgili gelecek olan yeni bilgi ve sızdırılan detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Motorola Nexus 6'nın Android L Arayüzü Paylaşıldı

YORUMLAR