Android Lollipop 5.1 Güncellemesi Alacak Sony Xperia Cihazlar Açıklandı

Android Lollipop 5.1 Güncellemesi Alacak Sony Xperia Cihazlar Açıklandı

Sony her ne kadar pazarda sıkıntı yaşasa da, güncelleme konusunda en önde gidiyor. Hep söz verdiği tarihte güncellemelerini yayınlayan Sony, Android Lollipop 5.1 güncellemesi için yeni bir liste daha yayınladı.

Sony, Android 5.1 Lollipop güncellemesini yayınlayacağı modellerini açıkladı. Sony güncellemelere Xperia Z3 ailesinden başlıyor. Android 5.1 Lollipop güncellemesi, Xperia Z3, Xperia Z3V, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact modellerine gelecek. Z3 ailesi için güncellemeler Temmuz ayında başlayacak. Bu durumda Türkiye'ye Temmuz ayında gelmesi bekelnen Z3'lerin, doğrudan Lollipop 5.1 işletim sistemiyle gelme olasılığı da yükselmiş oluyor.

Sony Xperia Z2 serisini de unutmuyor. Android 5.1 Lollipop, Xperia Z2 ve Xperia Tablet Z2 modellerine de geliyor. Bu güncellemenin Temmuz ayının ortalarını bulacağı bildirildi.

Z serisini tamamen güncellemeyi hedefleyen Sony, yine Temmuz ayı içerisinde; Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z1S ve Xperia Z Ultra ve Xperia Z Ultra Google Play Edition modellerine de Android 5.1 Lollipop güncellemesi getirecek. Bu güncellemeden Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z modelleri de faydalanacak.

Sony, Android Lollipop 5.1 güncelleme kervanına orta sınıf modellerini de katıyor. Orta seviye Sony Xperia modellerinden Xperia M2, Xperia M2 Aqua, Xperia T2 Ultra ve Xperia C3 modelleri, Android 5.1 Lollipop güncellemesini alacak cihazlar arasında yer alıyorlar.

Tüm güncellemeler cihazlara Temmuz ayı içerisinde gelecek.

Sony Xperia Z3 Fotoğrafları

Sony Xperia Z4 Görüntüleri Sızdırıldı

Sony Xperia Z3+ Duyuruldu, Temmuz Ayında Türkiye’de Olacak

YORUMLAR