Android M ile Android Cihazlarımızı Daha Yüksek Performansla Daha Uzun Süre Kullanabileceğiz

Android M ile Android Cihazlarımızı Daha Yüksek Performansla Daha Uzun Süre Kullanabileceğiz

Merhaba Tamindir takipçileri. Hatırlayacağınız üzere bir süre önce size Tamindir'in de önceki yıllarda katılım yaptığı Google I/O etkinliğinde bu sene yeni Android işletim sistemi olacak olan Android M işletim sisteminin tanıtılacağını duyurmuştuk. Bu duyurunun ardından resmi olmasa da birkaç bilgi su yüzüne çıkmıştı. Bu bilgilerden ilki Android M 6.0 işletim sisteminde dahili parmak izi algılama sisteminin ve ek güvenlik özelliklerinin yer alacağıyla ilgiliydi. Şimdi de bu bilgilere bir yenisi ekleniyor. Yayılan son söylentilere göre Google mühendisleri Android M 6.0 ile birlikte kullanıcı deneyimini geliştirmek için ve donanımsal kazanımlar sağlamak için çaba gösteriyor. Bu çaba kendisini daha uzun bir pil ömrü olarak gösterecek.

Android M 6.0'da pil ömrünün uzatılması için RAM kullanımının detaylı bir şekilde optimize edileceği iddia ediliyor. Android M işletim sisteminin ve uygulamaların RAM kullanımı daha aza indirilerek ve şarj dışında uyku modunda daha az kaynak tüketimi sağlanarak pil ömrünün uzatılması hedefleniyormuş. Google'ın bu pil ömrünü uzatma çabası Google Play Hizmetleri'ni de kapsayacakmış. Temelde çok büyük bir işlevi olmayan bu servis yine de büyük miktarda pil ömrü tüketebiliyordu.

28 Mayıs'ta başlayacak olan Google I/O'da Android M 6.0 ile ilgili tüm detaylar paylaşılacak. Bu etkinliği takip ediyor ve sizinle paylaşıyor olacağız.

Asus Zenfone Lollipop Güncellemesi İçin 3-4 Ay Daha Bekleyebiliriz

YORUMLAR