Android Market 30 Haziran'da Kapanıyor

Android Market 30 Haziran'da Kapanıyor

Google ve Android tutkunlarının kullandığı bazı platformlar ne kadar popüler olursa olsun, zamanla vadesini dolduruyor.lar Şimdi de gündemde Android Market var.
Google bugün yaptığı bir açıklamada, 30 Haziran'dan itibaren Android Market'e olan desteğini sona erdireceklerini bildirdi. Bilmeyenler için belirtelim Android Market, Google Play'in öncüsüydü.
Android Market, yalnızca Android 2.1 Eclair veya daha eski sürüm çalıştıran cihazlar için kullanılıyordu. Android Eclair ise o kadar eski ki, Android dağıtım tablolarında arayıp bulmak bile çok zor. Durum böyleyken, artık az sayıda geliştirici bu eski sürümü desteklemeye devam ediyordu. Buna rağmen Android Eclair belli bir kullanıcıya sahip.

Google, Android Market kapatıldığında kullanıcıların "orijinal Android Market uygulamasındaki teknik kısıtlamalar" nedeniyle cihazlarında herhangi bir bildirim almayacağını belirtiyor. Dolayısıyla, Android 2.1 Eclair ile çalışan cihazlara sahip olanlar varsa, 30 Haziran'dan önce Android Market'e uğrayıp diledikleri uygulamaları telefonlarına depolamayı unutmasınlar. Ama "yok o kadar zahmete giremem" diyenler, ya yeni bir cihaz almayı ya da Android sürümünü güncellemeyi düşünebilirler.

YORUMLAR