Android Marshmallow'un RAM Sızıntısı Ne Zaman Düzeltilecek?

Android Marshmallow'un RAM Sızıntısı Ne Zaman Düzeltilecek?

Android kullanıcılarının bazıları, Android 6.0 Marshmallow'un gelişiyle birlikte telefonlarındaki hafıza sızıntısından uzun süredir muzdarip. Google ise durumun farkında ve gelecek güncellemelerle birlikte Android'in bilinmeyen RAM kullanımı sorununu giderecek.

iPhone 6s ile birlikte Apple sonunda telefonlarına daha çok RAM koymayı akıl etti. Ancak 6s'teki 2GB'lik hafıza, Android telefonların 3-4GB'liğiyle karşılaştırıldığında aradaki fark muazzam gözüküyor öyle değil mi? Doğru şekilde kullanım olmadığı sürece Apple'ın 2GB'siyle Android 4GB'si arasında fark olmuyor, çünkü Android'te nüfuz eden inanılmaz bir hafıza sızıntısı var.

Android Issue Tracker üzerinde takip edilen RAM kullanımı şu şekilde özetlenmiş: "Lollipop'tan bu yana telefonlarımızı saran hafıza sızıntısı hala tam olarak çözülmüş değil. Cihazımızı 28 gündür açık tutuyorum ve 'Sistem'in durmaksızın yediği RAM inanılmaz boyutta. En az 1GB gözüken bu kullanım, cihazı yeniden başlattığımda 300-400MB arasındaydı ancak hemen tekrar yükseldi."

Google'ın "gelecek güncellemeler"den kastı ne bilmiyoruz, ancak Android'in hafıza sızıntısı sorunu için Android N'yi beklemek zorunda kalabiliriz.

Sizin Android cihazınız beklemedeyken ne kadar RAM kullanıyor?

Google Android N Sürümünün İsmini Açıklamaya Hazırlanıyor

Marshmallow'dan Büyük Sıçrama, Android Cihazların Yüzde 10’una Yayıldı

YORUMLAR