Android Mesajlar'a Emoji ile Tepki Verme Özelliği Geldi

Android Mesajlar uygulamasında mesajlara emojiler ile tepki verilebilecek. İşte Android Mesajlar'a gelen yeni özelliğin detayları.

android-mesajlar-emoji-ile-tepki-ozelligi

Android Mesajlar'a emoji ile tepki verme özelliği geldi. Facebook Messenger ve Twitter'da da bulunan emoji ile tepki verme özelliği artık Android Mesajlar uygulamasında da bulunuyor.

Android Mesajlar Emoji ile Tepki Verme Özelliği Kullanıma Açıldı

Özellik sadece RCS uyumlu telefonlarda çalışmakta. RCS yani Zengin İletişim Servisleri'ni destekleyen Android akıllı telefonlar emoji ile tepki verme özelliği kullanılabilmekte. Bir mesaja emoji ile tepki vermek için yapmanız gerekenler oldukça basit.

Mesajın üzerine uzun süre basılı tuttuğunuzda 7 adet emoji açılmakta. Bu 7 emoji arasından seçim yaparak mesaja ifade bırakabilmektesiniz.

android-mesajlar-emoji-ile-tepki-ozelligi

Özelliği kullanabilmek için Android Mesajlar uygulamasından aktif etmeniz gerekmekte. iPhone'lar ve RCS uyumlu olmayan Android akıllı telefonlar mesaja emoji ile verilen tepkiyi görememekte.

Sizler Google'ın yeni özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın! En yeni ve en güncel haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR