Android N İlk Olarak Sony Xperia Z3’e Gelecek

Android N İlk Olarak Sony Xperia Z3’e Gelecek

Google’ın Nexus telefon takıntısından vazgeçerek Android N güncellemesini ilk olarak Sony Xperia Z3’lere göndereceği şaşkınlıkla karşılandı. Ancak pek çok kullanıcı bu seçimim “mantıklı” olduğunu savunuyorlar. 

Google her ne kadar geliştiriciler için Android N ön sürümlerini Nexus’larda denese de, sürümün kararlı halini ilk olarak Sony Xperia Z3’lere göndererek bu seri telefonları bir anda “seçilmiş” sınıfına yükseltti. Ortalıkta Samsung Galaxy S7, HTC 10, LG G5 gibi popüler telefonlar dururken Google’ın yaptığı bu seçim Sony Xperia Z3 serisini bir anda gündeme getirdi.

Google’ın Android N için ilk tercihi olan Sony Xperia Z3 serisini seçmesinin sebebi olarak üreticinin kullanıcılar tarafından en tercih edilen ve hakkında olumlu yorumlar yapılmasının etkili olduğu düşünülüyor. Kısaca, Sony Xperia Z3 kullanıcıları Android N sürümünü ilk kullanmaya başlayacak olan mutlu azınlık olacaklar. 

Ancak yine de Google bu güncellemeye bir sınırlama getiriyor ve sadece Z3 D6603 ve D6653 seri numaralı modellerine Android N güncelliyor.

Android N İnsansı Emolojiler Getirecek

Android N İşlevsel Sürükle Bırak Özelliğiyle Geliyor

YORUMLAR