Android N İnsansı Emolojiler Getirecek

Android N İnsansı Emolojiler Getirecek

Android N henüz tam olarak hangi isimle anılacak bilmiyor. Buna rağmen geliştirici ve beta sürümünden, yeni Android sürümünün özelliklerini görme şansı yakalayabiliyoruz. Yeni emolojileri ise yine bu sürüm sayesinde görebiliyoruz.

Emolojiler artık hayatımızın her tarafına girmiş bulunuyor. Reklam tabelalarından, kitaplara kadar hiç olmadık yerlerde bu emolojilerle karşılaşabiliyoruz. Bu sebeple bütün yazılım ve donanım üreticileri bu konunun üzerinde ayrıca duruyor, sürekli yenilikler peşinde koşuyor.

Bugün itibariyle Google Nexus telefonlarda kullanılmaya başlanılan Android N geliştirici sürümü, içinde bir takım yenilikler de barındırıyordu. Bunlardan bir tanesi ise telefonda yer alan yeni emolojiler. Emoloji Unicode 9 tabanına geçen Google, emoloji seçeneğini bir hayli arttırıyor. Ayrıca iPhone kullanıcılarının normal mesajlaşmaları sırasında bir süredir kullandıkları emolojilere farklı renkler verme özelliği de Android telefonlara geliyor. Keza bu özellik, WhatsApp üzerinden de bir süredir kullanılabiliyordu. 

Yeni eklenen emolojilerle birlikte Google, insansı emolojilere ilk adımını da atmış oldu. Yukarıda yer alan fotoğrafta da gördüğünüz gibi sarı yuvarlakların içine bir ifade vermektense, insan bedenine sahip çizimler kullanılmaya başlanacak. Şimdilik 9 farklı emoloji böylesine bir seçimle karşımıza çıkmış durumda; ancak yakın zamanda daha fazlası eklenebilir. 


Android N'in Hangi Sürüme Sahip Olacağı Açıklanmış Olabilir

Yeni Android Güncellemeleri Bütün Telefonlara Aynı Anda Gelecek

YORUMLAR