Android N İşlevsel Sürükle Bırak Özelliğiyle Geliyor

Android N İşlevsel Sürükle Bırak Özelliğiyle Geliyor

Google'ın geliştiriciler için özel olarak hazırladığı Android N önizleme sürümünden sevindirici haberler gelmeye başladı.

Google, geçtiğimiz hafta çarşamba günü geliştiricilere özel olarak Android N'in önizleme sürümünü yayınladı. Pek çok yenilik ile karşımıza çıkacak olan Android N'in bazı önemli özellikleri de bu önizleme sürümüyle ortaya çıkmaya başladı. Gece modu, yeni arayüz, bölünmüş ekran, ayarlardaki değişiklikler derken yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Bu özelliğe göre iki uygulama arasında sürükle bırak yapılabilecek. Henüz geliştirme aşamasında olan özellik, kullanıcılara oldukça kolaylık sağlayacak.

Henüz tam anlamıyla gelişmeyen özelliği kullanmak için bölünmüş ekran özelliğinin de kullanılması gerekiyor. Özeliğe göre bir uygulamadaki seçilen metin, sürüklenerek bölünmüş ekrandaki diğer uygulamaya taşınabiliyor. Ancak, şu an sadece kullanıcı tarafından yazılan metinler için özellik kullanılabiliyor. Ek olarak, özellik şu an uzun metinleri desteklemiyor. Önümüzdeki dönemlerde Android N'in sunduğu sürükle bırak özelliğinin geliştirilmesi bekleniyor. 

Öte yandan Android N'in sahip olacağı tüm özellikleri "Android N Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey" bağlantısından takip edebilirsiniz.

Android N Resmi Olarak Duyuruldu ve Önizleme Sürümü Yayınlandı!

Android N Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı


YORUMLAR