Android N’e İsim Bulmak İçin Sosyal Medyayı Kullanan Google Fena Trollendi

Android N’e İsim Bulmak İçin Sosyal Medyayı Kullanan Google Fena Trollendi

Google I/O Konferansında Android N için isim kampanyası başlatan Google doğal olarak kullanıcıları sosyal medyaya yönlendirdi. Ancak sonuçlar pek de beklediği kadar ciddi olmadı.

Yeni Android sürümünün ismini geçici olarak “N” olarak belirlemiş olan Google, konferansın ilgi görmesini de fırsat bilerek işletim sistemine isim önerilerini sosyal medyadan almaya karar verdi. Google I/O Konferansında bu amacını açıklayan Google, sosyal medyada “NameAndroidN” hashtagi açarak önerilerin yazılmasını istedi. Ancak görünen o ki, tam da “bir söyle bin ah işit” durumu yaşıyor. Kullanıcılar “NameAndroidN” etikenin altında Google oldukça eğlenceli gönderilerle trollediler.

Sundar Pichai’nin Hint kökenli olmasından dolayı çeşitli Hint yöresel yemekleri isimleri gelen öneriler arasındaydı. Özel bir yöresel yemek olan Neyyappam’dan tutun da bir Güney Asya ekmeği olan Naan adına kadar önerilere rastlanırken arada Noodle ismi de önerildi. Bu arada “New Phone Required” (Yeni telefon lazım) ve “not getting it” (Nasılsa bize gelmez) tarzında önerilerde gelen iletiler arsında dikkat çekti. En alaycı olanı ise “Nexusun Yoksa Alamazsın” iletisi oldu.

Bu arada sizin de Android N için bir öneriniz varsa bu linki tıklayarak Google ile paylaşabilirsiniz. 

Android N Stagefright Tehlikesine Engel Olacak

Android N Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Android N, Sanal Gerçeklik Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşıyacak

YORUMLAR