Android N'in Hangi Sürüme Sahip Olacağı Açıklanmış Olabilir

Android N'in Hangi Sürüme Sahip Olacağı Açıklanmış Olabilir

Geçtiğimiz aylarda Google bizlere yeni Android N'in geliştirici sürümünü tanıtmıştı. Hangi sürüme sahip olacağı bilinmeyen Android N ile ilgili Samsung yeni gelişmeleri ağzından kaçırmış olabilir.

Android N ile ilgili merak edilenlerin başında sürümün seri numarasının ne olacağı geliyordu. Bu konu hakkında hiçbir ipucu vermeyen Google, bizlerle sadece geliştirici sürümünü paylaşmıştı. Samsung'un ise bugün farkında olmadan bu sürümü açıklamış olabileceği söyleniyor.

Samsung'un MultiWindow (çoklu pencere) özelliğinin SDK sürümünde; "Bu sürüm Android N (7.0) uyumluluğuna uygun olarak hazırlanmıştır." yazıyor. Bu sayede biz de Android N'in 7.0 sürümü olacağını anlıyoruz. Öte yandan, Android N'deki "N" harfinin ne anlama geldiği bilinmiyor, fakat bilinen bir şey var ki o da Google bir süredir kullanıcılarından N harfiyle ilgili isim önerileri topluyor.

Android Lollipop 5.0'da Google küsüratlı rakamlar kullanmıştı, bu yüzden Android N'in Android  6.1 olma olasılığı da konuşuluyordu. Ancak Samsung'dan gelen bu sızıntı haber durumu değiştirmiş gibi görünüyor.

Android N İşlevsel Sürükle Bırak Özelliğiyle Geliyor

Android N Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Android N Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı

YORUMLAR