Android Nougat 7.1 ile Google Uygulama İkonları Yuvarlak Olacak

Android Nougat 7.1 ile Google Uygulama İkonları Yuvarlak Olacak

Android 7.0 Nougat çıkar çıkmaz hemen ardından Android Nougat 7.1 hazırlıkları başladı. Henüz bu güncellemenin ne zaman geleceği belli değil ancak Android Nougat 7.1 Google ikonları hazır görünüyor.

Pixel ürün bandının hayata geçirerek Nexus telefonlardan uzaklaşan Google, Google Pixel ailesine Android Nougat 7.1 işletim sistemini dahil edecek. Bu sistemin en önemli özelliklerinden birinin alışıla gelmiş Google servis ikonlarının artık yuvarlak olabileceği. Aslında Nexus cihazlara kurulan Android Nougat 7.0’dan çok farkı olmayan Nougat 7.1 işletim sistemi, Pixel cihazlara bir servis paketi kadar etki yapacak. Radikal değişiklikler getirmeyecek. Ancak işletim sisteminin Pixel cihazların donanımıyla ilgi bazı özellikler taşıdığı söyleniyor.

Google geliştiricileri, “Hazır yeni bir işletim sistemi yapıyoruz o zaman bir özellik katalım demiş olacak ki, Android Nougat 7.1 işletim sisteminde Google servisleri uygulamalarının ikonlarının hepsi yuvarlatılacak. Uygulama ikonları aşağıdaki gibi görünecekler. 

Google Pixel XL Telefonun Teknik Özellikleri Belli Oldu

Google’ın Pixel ve Pixel XL Telefonlarının Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR