Android O 8.0'ın Adı OREO Oldu

Android O 8.0'ın Adı OREO Oldu

Google’ın New York’ta düzenlenen etkinliğinde yeni Android sürümü Android O’nun ismi resmi olarak açıklandı. Yeni Android sürümü Android O 8.0'ın ismine dair yapılan tahminler, tatlı şakalar da nihayet son buldu.

Android O İsmi Belli Oldu: 

Google’ın mobil işletim sistemi Android’in yeni sürümü Android O’nun isminin ne olacağı merak konusuydu. Google’ın her Android sürümüne bir tatlı ismini verdiği ve alfabetik olarak gittiğini biliyoruz. Etkinlikten aylar öncesinde de sosyal medyada birçok tahmin gördük. Etkinlik gününe kadar bizim tahminlerimiz de Android Oreo yönündeydi; öyle de oldu. New York’ta eşsiz bir güneş tutulması olayının ardından gerçekleşen etkinlikte Android O’nun ismi resmi olarak belli oldu.

Android O Final Yayınlandı:

Mart ayında ilk geliştirici önizleme sürümü yayınlanan Android O (Android Oreo) 8.0’ın final sürümünün bugün geliştiricilere açılacağı bilgisi de etkinlikte paylaşıldı.

Android O İlk Alacak Telefonlar:

Şimdiye kadarki en güvenli, en akıllı, en güçlü ve en tatlı Android sürümü olan Android Oreo’yu ilk alacak cihazlar tahmin edeceğiniz üzere Pixel ve Nexus cihazlar. Google Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, and Nexus Player cihazlardan birine sahipseniz, Android beta programına katılarak Android Oreo ile gelen yeni özellikleri hemen deneyimleyebilirsiniz.

YORUMLAR