Android O, Yazılım Güncellemelerini Durdurmanıza İzin Verecek

Android O, Yazılım Güncellemelerini Durdurmanıza İzin Verecek

 

Sahip olduğunuz akıllı telefon türü ne olursa olsun, sistem yazılımı güncellemelerinin farkına varmanız son derece önemli. Hayati bir önem arz eden güvenlik yamalarının yanı sıra, gelişmiş yeni özellikler de mobil cihazlar için büyük bir avantaj teşkil ediyor. Android O işletim sistemi, bu konuda bize yeni bir seçenek daha sunacak.

Ne yazık ki, güncelleme dosyaları genellikle çok büyük olabiliyor ve uygun olmayan zamanlarda kullanıma servis edilebiliyorlar.  Bu durum batarya kullanımı açısından da çok uygun bir durum olmuyor. Çoğu zaman ya batarya müsait olmuyor veya bataryayı korumak için telefonu şarja takarak güncelleme yapmak kaçınılmaz olabiliyor. Neyse ki, yaklaşmakta olan Android O işletim sistemi bu noktada önemli bir çözüm üretmiş gibi görünüyor.

Android'in yeni sürümünün geliştirici önizlemesinin kullanıma sunulmasıyla birlikte, sistemi deneme şansı bulan bazı kullanıcılar büyük sistem güncellemelerinin indirilmesini "durdurma seçeneğinin", bu yeni işletim sisteminde işlevsel olduğunu keşfetti. Esasında bunu keşfeden yine bir Google yazılım mühendisi.

Ancak bu özellik, bataryalara en ihtiyacımız olduğu anlarda var olan gücü harcamak zorunda kalmayacağımız için son derece önemli bir seçenek.

Google mühendisi olan Elliott Hughes, bu özelliğin sistem güncellemeleri dışında küçük dosyalarda da kullanılabileceğini belirtiyor.

Android O Beta Yayınlandı, İndirin!

Android GO, Düşük Seviye Akıllı Telefonlara Güç Verecek

YORUMLAR