Android Oreo Hala İstatistiklere Girmeyi Başaramadı

Android Oreo Hala İstatistiklere Girmeyi Başaramadı

Android Nougat işletim sistemi, artık hızlı bir şekilde daha fazla cihaza yayılıyor olsa da maalesef Android Oreo, henüz yolun başında bile değil.

Bu ay yayınlanan istatistiklere göre, Android Oreo işletim sistemi, herhangi bir sıralamaya girecek kadar yeterli cihazda bulunmuyor.

Android işletim sistemleri arasında liderlik Android 6.0 Marshmallow'a ait. Sistem, küresel verilere göre yüzde 32.3'lik bir üstünlüğe sahip.

Android 5.0 ve 5.1 Lollipop ise yüzde 28.8 tercih seviyesine yaklaşmış durumda. Bu sistemleri, Android 7.0 ve 7.1 Nougat yüzde 15.8 gibi bir oranla takip ediyorlar.

Android sistemlerinde pek zavallı kalan ve yazılım desteği kesilen Gingerbread ve Ice Cream Sandwich'in hala listede yer alabiliyor olmaları oldukça şaşırtıcı. Ancak belli ki, bu işletim sistemleri hala ölmeyi reddediyorlar. Her iki sistemin de kullanım oranları yüzde 0.6 seviyelerinde dolaşıyor.

Bu rakamlara bakılacak olursa, Android ekosisteminde bulunan iki yıllık işletim sistemi sürümleri, her zaman başa güreşiyorlar.

Hangi Cihazlar Ne Zaman Android Oreo Alacaklar?

Google, Oreo Heykelinin Nasıl Yapıldığını Paylaştı

Kaç Kişi Kullandığı Mobil İşletim Sistemini Değiştirtip Android'e Geçiyor?

YORUMLAR