Android Oyun Konsolu Ouya, Bugün Satışa Sunulacak

Android Oyun Konsolu Ouya, Bugün Satışa Sunulacak

Ouya’nın bütçe dostu Android tabanlı oyun konsolu uzun bekleyişin ardından mağazadaki raflarda yerini aldı. Oldukça ufak boyuttaki tasarımı ile dikkat çeken Ouya, bugünden itibaren satın alınabilecek.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Kickstarter kampanyası ile görücüye çıkan minik oyun konsolu, kampanyayı 63.000 destekçinin sayesinde yaklaşık 8.6 milyon dolar ile sonlandırmıştı. Yeni nesil oyun konsollarına göre teknik özellik bakımından daha basit kalmasına rağmen büyük ilgi gören Ouya, 99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. İkinci bir kontrolör almak isterseniz 49.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Ouya CEO’su Julie Uhrmandaha önce yaptığı açıklamada yeni oyun konsolarını Salı günü satışa sunacaklarını söylemişti ve oyun tutkunları bugün itibaren konsolu Best Buy, Amazon, Game, Target ve Ouya'nın kendi sitesi üzerinden satın alabilecek. 

150’den fazla oyun ile gelen Ouya, 1.7GHz hızında çalışan dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci, 1GB RAM, 1 HDMI port, 1 USB port ve 8GB dahili hafıza ile geliyor. Kendine has arayüzü bulunan cihaz, Android 4.1.2 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Minik oyun konsolunda ayrıca VEVO, Twitch TV gibi video ve müzik uygulamaları da bulunuyor.

Minik oyun konsolunun en büyük belki de tek avantajı uygun fiyatlı olması. Fiyatının cazip olması kullanıcıların oyun konsoluna ilgisini çekse de Microsoft’un XBOX’ı, Sony’nin Playstation’ı veya Nintedndo Wii varken konsolun arkaplanda kalacağını tahmin etmek çok ta yanlış olmayacaktır.

Samsung Galaxy Note 3 Üretimi Ağustos'ta Başlıyor

YORUMLAR