Android Studio ile Uygulama Geliştirmek Artık Daha Da Kolay

Android Studio ile Uygulama Geliştirmek Artık Daha Da Kolay

Google, 2013 yılında Android uygulama geliştiricilerine yardımcı olabilmek ve onların daha kolay uygulama geliştirmesini sağlamak adına Android Studio programını çıkarmıştı. Bu uygulama sayesinde geliştiriciler Android uygulama geliştirirken daha az uğraş veriyorlar.

Özellikle uygulama geliştirme işine yeni giren geliştiriler için bir çok yararlı şablon bulunduran program içerisinde medya kayıt araçları, bildirim sistemleri ve anlık mesajlaşma platformları var.

Android işletim sisteminin neredeyse kullandığımız tüm teknolojik cihazlara yayılmasıyla birlikte uygulama geliştiren kişilerin de sayısı iyice arttı. Onlara geliştirme yaparken kullanabilecekleri programda Google'dan geldi. Elbette uygulama geliştirirken kullanılabilecek pek çok alternatif bulunuyor. Fakat Google'ın Android Studio'su da iyi seçenekler arasında.

Android Studio 1.0'ı sitemiz üzerinden hemen indirerek uygulama geliştirme işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yeni sunulan özellikler ile uygulama geliştirme sürecini kolaylaştıran Google, bu sayede Google Play üzerinde yer alan uygulamalarında daha başarılı bir şekilde geliştirilmesine yardımcı olarak aynı zamanda kendi uygulama mağazasını da destekliyor diyebilirim.

Youtube Rewind 2014 Yayınlandı

YORUMLAR