Android Tabletler için Microsoft Office Uygulaması Herkese Açıldı

Android Tabletler için Microsoft Office Uygulaması Herkese Açıldı

Microsoft, Word, Excel ve PowerPoint’i kapsayan Office uygulamasını Android tabletler için yayınlamış ancak belirli cihazlar için kullanıma açmıştı ve sosyal ağ üzerinde büyük tepki toplamıştı. Uzun bir sürenin ardından sevindirici haber geldi: Microsoft Office uygulaması tüm Android tablet kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

İş ve ev kullanıcıları tarafından en sık kullanılan uygulamalardan biri olan Microsoft Office, Android tabletler için geçtiğimiz senenin başında ücretsiz olarak yayınlanmıştı. Ancak gerek kayıt olma zorunluluğunun olması gerekse de çoğu Android tablette çalışmamasından dolayı Microsoft, kullanıcılardan büyük tepki almıştı. Android tabletler için optimize edilen Office, tüm Android tabletlerle uzun bir süre sonra da olsa uyumlu hale getirildi ve güncellenerek mağazada herkese açık hale geldi.

Android tabletler için geliştirilen Office uygulaması, Word, Excel ve PowerPoint’ten oluşuyor. En çok kullanılan üç uygulama da başarılı bir şekilde mobil platforma aktarılmış ve arayüzün masaüstü sürümden hiçbir farkı bulunmuyor. Tabii ki mobil sürüm olduğundan bazı menüler kırpılmış. Temel işlevler ise dokunmatik ekranda rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

Android tabletler için Microsoft Office uygulamaları önizleme sürümü olarak yayınlandığından bazı sorunlarla karşılaşmanız olası. Final sürümünün ne zaman yayınlanacağı ise kesin olarak belli değil. Android tablete sahipseniz, masaüstündeki Microsoft Office deneyimini Android tabletinizde yaşamak için Word, Excel ve PowerPoint’i aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Windows Phone 10'un Başlangıç Ekranı Görüntüleri Sızdırıldı

YORUMLAR