Android Tabletler için Twitter Hazır

Android Tabletler için Twitter Hazır

Önümüzdeki sene halka arzını gerçekleştirecek Twitter, Android tabletler için optimize edilmiş mobil uygulamasının hazır olduğu duyurdu. İlk olarak Samsung tabletlerde kullanılabilecek uygulama bu yılın sonunda diğer Android tabletler için de indirilmeye sunulacak.

Gerçek zamanlı bilgi ağı Twitter, bugün resmi blogundan yaptığı açıklamada bir süredir beta aşamasında olan mobil uygulamasını tamamladıklarının müjdesini verdi. Android tabletler için optimize edilen Twitter uygulaması, ilk olarak Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 sürüm) tablet için kullanımına sunuldu.

Yüksek çözünürlüklü tabletler için tasarlanan uygulama iki sütun düzeni ile Twitter'ın iPad uygulamasına oldukça benziyor. Samsung’un çoklu pencere özelliği sayesinde iki uygulamayı aynı ekranda kullanabiliyorsunuz. Örneğin Tweetlerinizi okurken webde gezinebilir veya müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz. Twitter içeriğini tabletinize taşıyan yeni Twitter bileşenleri ülkeye özgü haber, müzik, spor ve fotoğrafları ulaştırıyor. Yeni güncelleme ile birlikte Twitter’ı artık tuval olarak kullanabiliyorsunuz. Fotoğraf galerinizdeki fotoğraflar üzerine çizim yapabilir ve bunları paylaşabilirsiniz.

İlk olarak 2014 sürüm Samsung Galaxy Note 10.1 kullanıcılarının deneyimleyeceği Android tabletler için Twitter uygulaması yakında diğer Samsung tabletler için indirilmeye açılacak. Gelişmeler için @twittermobile hesabını takip edebilirsiniz.

Instagram, Android ve iOS Uygulamalarını Güncelledi

YORUMLAR