Android Telefonunu Karıştıranları Lockwatch ile Hemen Öğren

Android Telefonunu Karıştıranları Lockwatch ile Hemen Öğren

Telefonunuzu birisi sizden habersiz almış kurcalıyor olabilir. Ancak Lockwatch Anti-Theft uygulamasıyla bu kişinin kim olduğunu, nerede bulunduğunu hemen saptayabiliyorsunuz.

Telefonunuz çalınırsa telefonu kolayca takip eden uygulamalardan faydalanabiliyorsunuz. Ancak Lockwatch Anti-Theft bu güvenlik önlemlerini bir adım daha ileriye taşıyarak telefonunuzu alan kişinin fotoğraflarını ve bulunduğu lokasyonu da size hemen haber veriyor.

Lockwatch Android akıllı telefonların ekran koruma şifreleri birden fazla yanlış kodlanırsa hemen devreye giriyor. Lockwatch Anti-Theft'in çalışabilmesi için Ekranınızın mutlaka bir şekil ya da PIN numarasıyla korunası gerekiyor.

Lockwatch’u sadece hırsızlara karşı bir önlem olarak düşünmemek gerekiyor. Bir üçüncü kişiyi suçlamadan önce bizim de yapabileceğimiz hatalardan dolayı telefonumuzla ayrı düşmemiz olası. Mesela telefonu bir yerde unutmak, ya da şaka amaçlı cihazı birisine kaptırmış olmak da olasılıklar dahilinde. Ancak ne olursa olsun telefonu bulan ya da alan kişinin yüzü ve nerede bulunduğu hemen daha önceden Lockwatch’a kayıt ettiğiniz e-posta adresinize ulaşıyor.

YORUMLAR