Android Uygulamaları Artık Google Chrome'da Çalışıyor

Android Uygulamaları Artık Google Chrome'da Çalışıyor

Masaüstü PC'ler ve işletim sistemlerini kullananların şimdiye dek yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi mobildeki Android uygulamalarını bilgisayarlarda çalıştıramamaktı. Bu iş için hazırlanmış olan pek çok farklı program ve araç elbette mevcuttu ancak hiç birinin kullanıcıların performans beklentilerini karşılayabilecek bir yapıda olmaması maalesef bu işin kısıtlı bir zümre tarafından yapılabilmesine sebep oluyordu.

Kısa bir süre önce Google tarafından belirli geliştiricilere açılan ARC arabiriminin ise Android uygulamalarının Google Chrome üzerinde çalıştırılmasına olanak tanıması pek çok kişiyi sevindirmiştir. Fakat bu arabirimin sadece belli kişilere açılması ve normal kullanıcıların erişim sağlayamaması maalesef yine aynı sıkıntının ortaya çıkmasına sebep oluyordu.

Google gerçekleştirdiği hamle ile Chrome Uygulama Paketleyicisi'ni bugün tüm kullanıcılara açtı ve ARC'nin herkes tarafından kullanılabilmesi de mümkün hale geldi. Ancak geliştirici olmayanlar ve ARC'nin mekanizmalarıyla uğraşmak istemeyenler için bir geliştirici grubunun hazırlamış olduğu ARC Welder Google Chrome uzantısı da Chrome uygulama mağazasında yayınlandı.

ARC Welder sayesinde APK dosyalarına sahip olduğunuz Android uygulamalarını Chrome içerisinden açabiliyorsunuz ancak bölgesel sınırlamalara yahut uygulama içi satın alma seçeneklerine sahip olan bazı uygulamalarda çökmelerin meydana gelmesi nedeniyle henüz yeterince stabil olmadığını da belirtmeden geçmemek gerekiyor.

ARC Welder'ı indirerek Android uygulamalarını Google Chrome içerisinden açabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanmayı unutmayın!

Facebook Kısa Video Uygulaması Riff Çıkış Yaptı!

YORUMLAR