Android ve Chrome OS Birleşmesi 2016'nın Başında Gerçekleşebilir

Android ve Chrome OS Birleşmesi 2016'nın Başında Gerçekleşebilir

Google'ın sahip olduğu Android ve Chrome işletim sistemleri hakkında son zamanlarda akla gelen ilk sorulardan bir tanesi neden bir araya getirilmedikleri. Mobil cihazlarda kullanılan Android ile Chromebook'larda kullanılan Chrome OS bir araya getirilerek daha güçlü bir seçenek ortaya çıkar mı bilinmez ama The Wall Street'in haberine göre Google bu proje üzerinde çalışıyor.

Yapılan habere göre Google 2 yıldır Chrome OS ve Android'i bir araya getirme işi üzerinde uğraşıyor. Çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkacak olan yeni işletim sistemini ise resmi olarak 2017 yılında duurabilirler fakat 2016 yılının başlarında bu çalışmanın ilk test versiyonlarını görmeye başlayabiliriz.

Konuyla ilgili bir diğer sızan bilgi ise Google'ın Chrome OS'u sonalandıracağı yönünde. Fakat bununla birlikte yeni versiyon Android'in bilgisayarlar üzerinde çalışması söz konusu. Gelecek dönemde bizi oldukça şaşırtacağını düşündüğüm Google, büyük ihtimalle Chrome OS'un gerekli özelliklerini Android üzerine modifiye ederek Chrome OS'a son verecek ve tek işletim sistemi olarak tüm cihazlarında Android'i tercih edecek.

Android ve Chrome OS birleşimi hakkındaki sizin görüşleriniz neler?

YORUMLAR