Android ve Chrome OS Birleşip Andromeda İşletim Sistemi Oluyor

Android ve Chrome OS Birleşip Andromeda İşletim Sistemi Oluyor

Android ve Chrome OS işletim sistemlerinin birleşebileceği olasılığı yeni bir haber değil. Ancak 4 Ekim’de yapılacak olan Google etkinliğinde bu projenin açıklanacağı konuşuluyor. Üstelik Andromeda isimli bu istem iki cihazla çıkış yapmaya hazırlanıyor. 

8 yıllık Android işletim sistemi sonunda daha geniş bir platform olacak gibi görünüyor. 4 Ekim tarihinde Pixel 3 dizüstü bilgisayarını tanıtacak olan Google, bu cihazın içinde Andromeda işletim sistemi olduğunu da açıklayacak. Andromeda uzun bir süredir Google’ın Android ve Chrome OS işletim sistemlerini bir potada birleştirmek istediği bir projeydi. Pixel 3 dizüstü cihazları 2017 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacaklar ama yine de 4 Ekimde hem Andromeda hem de Pixel 3’lerle ilgili bilgiler alıp bir demo h-görebilmemiz mümkün.

Andromeda İşletim Sistemi nedir?

Temel olarak Andromeda işletim sistemini Chrome Book’larda çalışan Chrome OS ve Android sistem özelliklerinin bütünleşik bir işletim sistemi olması durumu olarak özetleyebiliriz. Google’ın Andromeda dediği bu sistem, gelecek yıl Pixel 3 dizüstü bilgisayarlarda ve Nexus tabletlerde kullanılacak şekilde geliştiriliyor.

Google Andromeda Cihazlar

Google Andromeda işletim sistemi taşımasını öngördüğü cihazların başında Pixel 3 dizüstü bilgisayarları gösteriyor. Ancak Huawei Nexus tabletlerinde de bu üretim bandında yer alacağı ve Pixel 3’lerden sonra Nexus tablet adı altında Andromeda işletim sistemi taşıyacakları söyleniyor. 

Milyonlarca Android Uygulaması Artık Chrome OS'ta da Kullanılabilecek

YORUMLAR