Android ve iOS Kullanıcıları Beraber Minecraft Oynayabilecek

Android ve iOS Kullanıcıları Beraber Minecraft Oynayabilecek

Milyonlarca oyuncu tarafından oynanmaya devam edilen Minecraft, neredeyse her platformda oynanabilir durumda. Minecraft Pocket Edition ise oyunun telefon ve tabletler için olan versiyonunu ifade ediyor. İşte o sürüme çok önemli bir yenilik geliyor.

Hali hazırda Android ve iOS platformları üzerinden oynanabilen Minecraft Pocket Edition, asıl oyunun sunduğu neredeyse her ayrıntıyı mobil platformlar için de sunabiliyor. Ancak diğer versiyonlara göre en büyük eksikliklerinden bir tanesi olan Realms, yakında mobile de geliyor.

Minecraft aslında beraber oynamaya dayalı bir oyun. Yani tek kişi de büyük zevk alabiliyorsunuz ancak arkadaşlarınızla birlikte oynadığınız bir oyunun tadı bir başka oluyor. Oyunun geliştiricisi Mojang ise mobil platformlardaki bu eksiği görüp, önemli bir müdalede bulunmaya hazırlanıyor. 

Minecraft Realms Nedir?

Minecraft Realms, aslında bir sunucu hizmeti. Kısaca Realms ile Mojang'ın hazırladığı sunucuları kiralayabiliyor, daha kaliteli bir baplantı ile oyunu oynayabiliyoruz. Realms ile birlikte oyuncular, izin verilen büyüklükte gruplarla birlikte oyunlar oynayabiliyorlar. Böylece birlikte çok büyük mekanlar inşa edebiliyor, oyunun zevkini birlikte yaşayabiliyorlar.

Minecraft Realms nasıl oynanır? 

Her zaman aktif olan Realms sunucuları, oyuncuların her an gruplar kurmasına ve birlikte oynamasına da büyük destek oluyor. Yapılan yeni güncellemeyle birlikte bu özellik, PC, Pocket Edition ve Windows 10 versiyonları için kullanılabilir olacak. Bu özellik aktif olduğunda Pocket Edition’ın oynanabildiği iOS, Android ve Windows platformları da birbirlerine bağlanmış olacak. Yani arkadaşınız iOS üzerinden siz Android üzerinden Minecraft oynuyorsanız, artık birlikte oynamanız da mümkün olacak.

Henüz Pocket Edition için beta aşamasında olan Realms özelliğinin yakın zaman sonra mezkur her platform için kullanıma açılması bekleniliyor.

Minecraft: Story Mode'un 5'inci Bölümü Geliyor

Minecraft Üzerinden Yapay Zeka Geliştirme Testleri Başladı

Minecraft Güncellendi! Yeni Savaş Sistemi Hoşunuza Gitti mi?

YORUMLAR