Android ve iOS Uygulama Geliştiricileri Windows 10'a Hemen Isınamadılar

Android ve iOS Uygulama Geliştiricileri Windows 10'a Hemen Isınamadılar

Microsoft geçtiğimiz ay hoş bir sürpriz yaparak iOS ve Android uygulama geliştiricilerine Windows 10 platformu için kapılarını açmıştı. Uygulamaların Windows 10 platformuna da uyumlu olmasını teşvik etmişti. Ancak bu teklife çok ilgi gösterilmedi.

Henüz belki bir eleştiri de bulunmak için çok erken, ancak Windows 10 platformuna geçen şimdilik sadece Candy Crush Saga’nın yapımcısı King oldu. King’in Windows 10 sürümüne dahil olması elbette uygulamanın geleceği açısından büyük önem taşıyor. Üç yıl içerisinde 1 milyar cihaza yayılması beklenen Windows 10 ile beraber King’de bu pazardan payını alabilecek.

Ancak nedense uygulama geliştiriciler henüz uygulamalarını Windows 10 ile uyumlu hale getirmeye çok sıcak bakmıyorlar. King gibi düşünenelerin sayısı çok az. Peki, uygulama geliştiricileri engelleyen ne olabilir? Geliştiriciler Windows 10’un pazarda ayaklarının yere sağlam bastığını görmek istiyorlar. Windows 10’a uygulama transfer etmek zaman ve bütçe harcanması anlamına geliyor. Windows 10 platformunun henüz kendi rüştünü ispatlayabilmesi için zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorlar.

Bu durumda Windows 10’un evrensel uygulamalar projesinde uygulama geliştiricilerinin güvenini kazanması gerekecek. 

Pardus'un Yeni Sürümü Kurumsal 5 Hazır

Microsoft Edge, Chrome ve Firefox'tan Daha Hızlı Çıktı!

Windows 10 Güncelleme Planları Belli Oldu. Kim, Hangi Sırayla, Nasıl Güncellenecek?

YORUMLAR