Android ve Windows 10 Yüklü Bir Dual Boot Telefon Göründü

Android ve Windows 10 Yüklü Bir Dual Boot Telefon Göründü

Windows 10 kurulu telefonlar ve 8 inç'ten küçük tabletler büyük bir merakla beklenmeye başlamışken mobil cihazlarla ilgili yeni bir söylendi piyasada dolaşmaya başladı. Lumia 940, 1040 ve 1540 hakkında konuşulan onca şeyden sonra bi mola vermek isteyenlere Çin'den daha ilginç bir haber ulaştı. Windows 10 ve Android 5.0 işletim sistemlerini tek bir sistem altında barındıracağı söylenen cihaz Wen Yan isimli bir markanın imzasını taşıyor.

Intel SoFia işlemci kullanacak olan cihaz, piyasaya ağırlığını koyan Qualcomm'un Snapdragon modellerini içerisinde barındırmayacak. 5 inç 1080ğ HD, 32 GB depolama alanı, 13 megapiksel kamera ve 5 megapiksel ön kamera gibi özelliklerin de bulunacağı söylenen telefonun 2 GB RAM kullanacağı düşünülüyor.

İşin en ilginç taraflarından bir tanesi de Windows Phone'un Intel işlemcileriyle çalışmıyor olması. Belki de Windows 10 ile birlikte bu gelenek bozulacak. Kapasitif anahtarların bulunması nedeniyle tartışılan bir başka konu da acaba bu cihazın iki işletim sistemini aynı anda mı paketleyeceği, yoksa HTC One M8 gibi iki farklı seçenekle sunulacağı mı oldu. Google, Dual Boot cihazları pek desteklemese de şirketin Çin'de zayıf bir varlığa sahip olması bu cihazın üretimini gerçek kılabilir.

Şu an için taraflardan hiçbiri resmi bir onay sunmadığı için bu haberi söylenti kategorinde tutmamız gerekiyor ancak yakın bir gelecekte bizi bekleyecek olan mobil cihaz alternatifleri hakkında yeni fikirlerin doğacağı da kuşkusuz. Siz her iki işletim sistemini kullanan bir telefona sahip olmak ister miydiniz? Yorum kutusuna fikirlerinizi yazmaktan çekinmeyin.

Clippy Cortana ile Beraber Office'e Geri Dönüyor

YORUMLAR