Android Virüsü Bankanızı Aramanızı Engelliyor

Android Virüsü Bankanızı Aramanızı Engelliyor

Android platformu için her geçen gün yeni virüsler ortaya çıkmaya devam ediyor. Android.Fakebank.B ismi verilen bir virüs, istemediğiniz bir ödemeyi iptal etmek için bankanızı aramanızı engelliyor.

Symantec tarafından ilk kez Mart 2016'da bulunan virüs, öncelikli olarak Rusya ve Güney Kore'de Android işletim sistemli telefon kullananları hedef alıyor; ancak virüs, her yere yayılabilecek kapasitede tasarlanmış. Telefonlar üzerinden giriş yaptığınız banka uygulamalarını hedef alan virüs, çeşitli yollarla buradaki bilgilerinizi ele geçirmeyi ve banka hesabınızdan izniniz olmadan para aktarımı yapmayı amaçlıyor. 

İzniniz olmadan gerçekleşen bir para aktarımını gördüğünüz sırada ise virüs -kabul etmek gerekirse zekice- bir hareket yapıyor ve para aktarımını engellemek için bankayı aramananızı engelliyor. Tabii ki bu sırada başka telefonlardan ya da e-posta yoluyla bankaya ulaşmanız mümkün; ama tam o sırada aklınıza bunlar gelmeye bilir. Şimdilik KB Bank, KEB Hana Bank, NH Bank, Sberbank, SC Bank ve Shinhan Bank odaklı çalışan virüs engellenmezse başka ülkelere de sıçrayabilir. 

Android Hummer Virüsü Türkiye'yi Tehdit Ediyor!

Yeni Bir Android Virüsü Telefonunuza Gizemli Aramalar Yönlendiriyor

Android Cihazları Yeni Bir Virüs Tehdit Ediyor: Triada

YORUMLAR