Android Wear, Artık Akıllı Telefonlarımızın Kameralarını Kontrol Edebilecek

Android Wear, Artık Akıllı Telefonlarımızın Kameralarını Kontrol Edebilecek

Android Wear ile ilgili haberler bu aralar bitmek bilmiyor. İlk başta sadece bir saat olarak çıkan, fakat gün geçtikçe aldığı yeni uygulamalarla teknolojik özelliklerini genişleten Android Wear, bu sefer de akıllı telefonlarımızın kameralarına yöneliyor.

Çarşamba günü ortaya çıkan ve bugün haberi yayınlanan Google Camera uygulaması ile artık Android Wear ile akıllı telefonlarımızın ya da tabletlerimizin kameralarını kontrol edebileceğiz. Nasıl mı? Çok kolay.

Tek yapmamız gereken akıllı telefonlarımıza Google'ın yeni uygulaması Google Camera'yı indirmek. Uygulamayı açtığımız zaman ise Android Wear ekranımızda kontrol özelliklerini görebileceğiz. O saatten sonra tek yapmamız gereken Android Wear ekranına bir kez dokunmak ve daha sonra çektiğimiz resmin tadını çıkarmak. 

Çektiğimiz resim aynı zamanda Android Wear ekranı üzerinden de gözüküyor olacak. Google'ın bu şekilde uzaktan kontrol edilebilecek uygulamalar çıkartması çok harika; zira Gear 2 ve Pebble gibileri de bu yüzden çok seviliyor.

Şu an Instagram ve Vine'ın bu konudaki uyumlulukları da kontrol ediliyor, ilerlediğimiz günlerde bu ikilinin de konuya dahil olacağını tahmin ediyoruz. 

Android Wear için Geliştirilen İlk Oyun; Flopsy Droid

YORUMLAR