Android Wear Hatası, Uygulama Yüklemeyi Engelliyor

Android Wear Hatası, Uygulama Yüklemeyi Engelliyor

Android Wear ile ilgili yeni haberi sizlerle paylaşalı daha 1 hafta bile olmamışken, bugün gelen haber Android Wear kullanıcıları biraz üzecek türden. Birkaç gün önce sizlerle Android Wear uygulamalarının Google Play üzerinde yer almaya başladığını paylaşmıştık; şimdi ise ortaya çıkan bir hata, bu uygulamaların yüklenmesine engel oluyor.

Android Police tarafından saptanan bu sorunun Google'ın uygulama şifrelemesi yüzünden ortaya çıktığı söyleniyor. Android Wear üzerinden yüklenen uygulamaların mobil ve tabletlerden farklı olması, bununla birlikte tabii ki de şifreleme özelliklerini değiştiriyor. Hatta akıllı telefon kullanıyorsanız, oradan indirdiğiniz uygulamanını otomatik olarak Android Wear üzerinden de inmesi gerekiyor.

Şifrelemenin hatalı olmasını ise, korsan uygulamalarla mücadele etmek için yapılan önlemden kaynaklandığı olarak gösteriliyor. Yani tüm sorunlar zincirleme olarak birbirine bağlanıyor. 

Firma çok yakında bunu düzeltecek bir güncellemeyle kullanıcıların karşısında olacağını söyledi. Şu an yüklemeye çalıştığınız uygulamalar, indirme aşamasında sonra yüklenme zamanı problem çıkartabilir, hatta yüklenme sürecine bile girmeyebilir.

Şansınızı denemek isterseniz, Google Play'de Android Wear uygulamaları için açılmış bir sayfa var, orayı kullanabilirsiniz.

Google Play, Android Wear Uygulamalarını Başlattı.

YORUMLAR