Android Wear İşletim Sistemine Sahip Huawei Watch Duyuruldu!

Android Wear İşletim Sistemine Sahip Huawei Watch Duyuruldu!

Teknoloji dünyasının dev kongresi MWC 2015 yaklaşırken, akıllı telefon piyasasının büyük şirketleri de yeni cihazlarını duyurmaya devam ediyor. Birçok teknoloji devinin amiral gemisini beklediğimiz bu dönemde, akıllı saat pazarında sıkı bir rekabet başladı. Motorola ve LG'den sonra Huawei'de yeni akıllı saati Huawei Watch'u duyurdu. 

Takılabilir aksesuar dünyasından son zamanlarda heyecan verici haberler alıyoruz. Emekleme aşamasındaki bu pazardan pay almak isteyen şirketler, birbirinden ilginç tasarımları beğenimize sunuyor. İlk olarak Apple ve Samsung şirketleri teknolojinin geniş imkanlarıyla donatılmış akıllı saatlerini bizlere tanıttı. Tasarım olarak yenilikçi olan bu saatler, pek çok özelliği içinde barındırmasıyla da dikkatleri üzerine çekti. Daha sonra Motorola ve LG bu teknolojiyi geleneksel saat tasarımıyla birleştirdi ve ortaya enfes diyebileceğimiz akıllı saatler çıktı. Huawei'nin yeni akıllı saatinde de bu geleneksel saat tasarımını görüyoruz.

Android Wear işletim sistemine sahip Huawei Watch, tasarım olarak rakiplerinden geri kalmamış. Günlük ve sportif kullanıma uygun olarak tasarlanan saat, 1.4 inç tam yuvarlak ekrana, 286 ppi piksel yoğunluğuna ve 400x400 çözünürlüğe sahip olacak. Ayrıca 316L korozyona dayanıklı paslanmaz çelik gövde ve safir cam ile kelimenin tam anlamıyla minimal ama kaliteli bir iş çıkaran Huawei, üst konumdaki kullanıcılara hitap edecek gibi görünüyor. 

Tasarım hikayesini merak edenler için 'Zamansız Tasarım Hikayesi' sloganıyla yayınlayan videoyu izleyebilirsiniz.


Şimdilik herhangi bir fiyat öngörüsünde bulunamıyoruz. Fakat Huawei Watch'un gerek tasarımı gerek özellikleriyle beklentileri fazlasıyla karşılayacağını düşünüyorum. Üstelik normal bir akıllı saatte bulunan tüm standart özellikleri de içinde barındıracak. Bunların arasında 6 eksenli sensör, kalp hızı monitörü ve barometre gibi paketler bulunuyor. Ayrıca spor faaliyetlerinizde aldığınız sonuçları kaydedebileceğinizi de belirtmeliyim. 

Teknik Özellikleri:

  • 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon işlemci
  • 512 MB RAM
  • 4 GB dahili depolama
Tanıtım için yayınlanan video da beni heyecanlandırıyor. Buyrun: 

MWC 2015 teknoloji dünyasını kasıp kavuracak duyurulara sahne olacak. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

HTC One M9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR