Androidbook, Bu Yıl Duyurulabilir

Androidbook, Bu Yıl Duyurulabilir

Androidbook, yani Android tabanlı bir notebook, 2013’ün üçüncü çeyreğinde duyurulabilir.

DigiTimes aracılığıyla yayılan bu ilginç spekülasyon, Tayvan’ın teknoloji sağlama zincirinden köken alıyor. DigiTimes Araştırma, yayınlamanın analiz bölümü, Androidbook’un bu yılın üçüncü çeyreğinde gerçek olma ihtimalini öne sürdü. Bu ihtimal de, Google Chrome’un başındaki kişi ve Android sisteminin sorumlusu olan Sundar Pichai’ye dayandırıldı. Hatırlanacak olursa, Google yakın zamanda MacBook Retina ile rekabete giren ve pazardaki en yüksek çözünürlüğe sahip laptop olmayı başaran Chromebook Pixel’i çıkardı.

Şimdiye kadar Google’ın, Chrome OS ile Android arasında bir köprü kuracağına dair pek bir haber yoktu. Hatta Pichai’ye böyle bir soru aktarıldığında Pichai, bununla ilgili çalışma olmadığını belirtmişti. Androidbook, platformları tam olarak birleştirmiyor olsa da, Chromebook satışlarını bölebilir. Yine de bunun sadece DigiTimes analistlerinden duyulan bir spekülasyon olduğunu ve sağlam kaynaklardan buna yönelik haber çıkmadığını hatırlatalım.

Linux tabanlı Android hâlâ geleneksel masaüstü bilgisayar platformunun çok yönlülüğüne sahip. 700,000’den fazla uygulamayla kesinlikle Chhrome OS ile bir bütünlüğü mevcut. Gelişmeler bunun doğru olup olmadığını gösterecek.

Feedly 3 Milyon Google Reader Kullanıcısını Kaptı

YORUMLAR