Android'de Gmail'e Elveda, Cyanogen Boxer'a Merhaba

Android'de Gmail'e Elveda, Cyanogen Boxer'a Merhaba

Cyanogen Google'ın stok yazılımlarını yeni yazılımlarla değiştirecek. Android telefonlarla gelen bazı Google uygulamalarına Cyanogen makyaj atıyor. İlk olarak Gmail değişiyor, Boxer oluyor.Cyanogen Android telefonlarla gelen stok Google uygulamalarını değiştirmeye Gmail ile başlayacak. Boxer e-mail uygulaması bundan böyle çıkacak olan Android cihazlarda Gmail'in yerini alacak. Android ROM'lar üzerinde kullanıcı odaklı araştırmalar sonucu bazı stok yazılımların değiştirilmesini kararlaştıran Cyanogen, işe Gmail ile başlamış olacak.

Cyanogen'in Android için bir sonraki güncellemesiyle beraber başlayacak olan yeniliklerin Android telefon kullananların hayatını daha kolaylaştıracağı düşünülüyor. 

Cyanogen'in Boxer uygulamasının en önemli özelliklerinden biri tüm Android uygulamalarla entegre olması. Cyanogen Boxer çoklu posta adresi desteği, hızlı cevaplama, LED uyarı ışığı seçenekleri, her adrese göre farklı uyarı konfigürasyonu, mesajları sağa ve sola kaydırarak farklı seçeneklerde bulunma gibi yeniden düzenlenmiş bir ara yüz sunacak.

Cyanogen OS 12 ile beraber gelecek olan Boxer, Mart ayının sonuna kadar yayınlanacak ve kullanıma hazır olacak. Cyanogen Google uygulamalarının fazlasıyla Google hesaplarına bağlı olmasının kullanıcıları zaman içinde rahatsız ettiğini düşündüğü için bu yeniliği yaptığını da açıkladı. 

CyanogenMod Nasıl Yüklenir?

YORUMLAR