Android'e Çıkan Cortana, Windows Phone'un Tabutuna Çivi Çakabilir

Android'e Çıkan Cortana, Windows Phone'un Tabutuna Çivi Çakabilir

Android’ çıkması beklenen, ancak internete erken sızan Microsoft’un sanal asistanı Cortana, yeni bir tartışmayı da başlattı.

İnternette başlayan tartışmada, teknoloji guruları bazı endişelerini dile getiriyorlar. Windows 10 çıkmadan Cortana’nın Android’e getirilmesi hatalı bir strateji olarak değerlendiriliyor. Windows Phone üzerinde Windows 10 sürümlerinin güncellenmesine yakın Cortana hizmetinin Android telefonlara ve iOS’a getirilmesi internet üzerinde Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın en büyük hatalarından biri olarak gösteriliyor.

Microsoft’un en çok önem verdiği gelişmenin Windows 10 olması ve bu işletim sisteminin evrensel olması ile Windows Phone’ların pazar payını olumlu etkilemesi ön görülüyordu. Windows 10’un bu noktada en güçlü  kozlarından biri de sanal asistanı Cortana’ydı. Ancak Cortana’nın Android ve iOS üzerinde kullanıcıya sunulması Windows Phone’un geleceğini etkileyeceğinden endişe ediliyor.

Microsoft’un ise böyle bir endişesi yok gibi görünüyor. Çünkü aslında Cortana zaten Android üzerinde Windows 10’da verdiği hizmetin aynısını vermeyecek. Detaylara Android İçin Cortana APK Kurulum Dosyaları İnternete Sızdırıldı ulaşabilirsiniz. ,

Cortana Android Üzerinde Nasıl Çalışır? İşte Yöntemler!

YORUMLAR