Android'in Babası Andy Rubin, Essential Phone'u Tanıttı

Android'in Babası Andy Rubin, Essential Phone'u Tanıttı

Daha önce sizlerle Android'in kurucusu Andy Rubin'in yeni bir şirket açtığını paylaşmıştık. Şimdi ise Andy Rubin, Essential şirketinde çıkardığı ilk akıllı telefon Essential Phone'u tanıttı. İşte Essential Phone özellikleri:

Andy Rubin'den beklenildiği üzere Essential Phone, en üst düzey teknolojide ve sofistike bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Şirket gerçekten bu özelliklerden hiç ödün vermeden cihazı tasarlamış. Diğer yandan titanyum ve seramikten yapılan Essential Phone, günümüzde hala alüminyum'dan vazgeçmemiş şirketlerin karşısında büyük bir rakip olacak. Ayrıca telefonda herhangi bir logo olmadığını ve cihazın şık görüntüsünün bozulmadığını da söyleyelim.

Essential Phone Özellikleri

Essential Phone'un özelliklerine bakıldığında da telefonun tam bir canavar olduğu görülüyor. Cihazda Qualcomm'un en iyi işlemcisi olan Snapdragon 835'i görüyoruz. Bunların yanında 4 GB RAM, 3040 mAh pil ve 128 GB dahili depolama bulunuyor. Parlak siyah, mat koyu gri, parlak beyaz ve bronz kenarlı parlak yeşil olmak üzere 4 farklı renk seçeneğiyle gelecek telefonda, 5.7 inç ekran, parmak izi sensörü, hızlı şarj desteği olduğunu da unutmayalım. En heyecan verici özelliklerin kamerada olduğunu söyleyebilirim. 

Çift kamera sistemi bulunan ve 4K video çekmeye imkan veren Essential Phone, monokrom sensörlerle donatılmış. Ön tarafta 8 megapiksellik bir kamera, arkada ise az önce ifade ettiğim gibi çift kamera sistemiyle çalışan 13 megapiksellik bir ana kamera bulunuyor. Bu kamerada 3840x1920 görüntü çekebiliyoruz. 

Essential Phone özellikleri sadece bunlarla da sınırlı değil. Telefon kamera bölümünde modüler bir özellikte taşıyor. İstenildiği takdirde sipariş aşamasında 360 derece kamera da alıp cihaza monte edebiliyorsunuz. Android 7.1.1 Nougat ile kutudan çıkacağını da unutmadan söyleyelim. Bunların haricinde 3.5mm kulaklık girişi Essential Phone'da bulunmuyor. Yani bu noktada biraz Apple'ın yolundan gidilmiş. 

Essential Phone Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Essential Phone ilk aşamada ABD'de 699 dolara satılacak. Eğer 360 derece kameralı paketini almak isterseniz de 749 dolarlık bir fiyat ödemeniz gerekecek. Eğer başarılı olunursa Türkiye gibi pazarlarda da görmemiz içten bile değil. Açıkçası ben merakla beklediğimi ifade edeyim.

Android'in Mimarı Andy Rubin, Çerçevesiz Telefonunu Gösterdi

YORUMLAR