Android'li Cihazların Sayısı 750 Milyona Ulaştı

Android'li Cihazların Sayısı 750 Milyona Ulaştı

Google'ın Android işletim sistemi Andy Rubin'i kaybetmiş olabilir ancak 2008 yılında piyasaya tekrar giriş yapan işletim sistemi akıllı telefon pazarında adeta bir fırtına başlatmıştır.

Google tarafından yayınlanan son rakamlara göre dünya üzerinde toplam 750 milyon adet cihaz Android işletim sistemini kullanıyor ve bu sayı her geçen gün biraz daha artıyor.

Ayrıca internet devinin notları arasında Google Play üzerinden kullanıcıların şimdiye kadar toplam 25 milyarın üzerinde uygulama indirdiği de yer alıyordu.

Şirket blog yazısında "Bizler Android'in hayal bile edilemeyecek noktalara gelerek hedeflerimizi aşmasından dolayı çok mutluyuz. Bu noktada güçlü bir liderlik ile ekibi yöneten Andy'nin artık dizginleri teslim etme zamanı geldi ve bundan sonra Google için yeni bir sayfa başlıyor." açıklamasına yer verildi.

Zaten halihazırda Android'in 60 kadar üretici ile anlaşması olduğunu ve yakın zaman içerisinde raflara gelmesi planlanan en son teknoloji ürünü telefonların Android işletim sistemine sahip olması, platformun en azından iki üç yıl daha büyüyeceğinin garantisini veriyor.

Samsung Dünyanın En Değerli 2. Markası

YORUMLAR