Angry Birds 2 İndirilme Rekorları Kırıyor

Angry Birds 2 İndirilme Rekorları Kırıyor

Mobil dünyanın en sevilen oyunlarından bir tanesi olan Angry Birds'ün 30 Temmuz'da çıkarılan son serisi olan "Angry Birds 2" indirilme rekorlarını kırmaya devam ediyor. Çıkışından bu yana bir haftalık süre geride kalırken, üreticisi Rovio yaptığı açıklamada oyunun Android ve iOS platformlarında toplam 20 milyon kere indirildiğini açıkladı.

Sinirli kuşları fırlatarak domuzları yok ettiğimiz bu popüler oyun hem bir çok farklı sürüme ve hem de çok daha eğlenceli bölümlere kavuştu. Çok kısa sürede büyük bir başarıya imza atan Angry Birds 2'yi oyun serisinin ilk oyunu olan ik klasik Angry Birds ile karşılaştıracak olursak, ilk oyun 20 milyonluk indirme sayısına 9 ay gibi bir sürede ulaşmıştı. Fakat tabi ilk oyun çıktığında hem firma hem de oyun bu kadar popüler değillerdi. Şimdi büyük bir avantaj ve potansiyele sahip olan Rovio, bu alandaki gücünü yeni çıkarıdğı oyunlari çin sonuna kadar kullanıyor.

Android ve iOS dışında diğer platformlarda da milyonlarca oyuncuya sahip olan Angry Birds, pek çok kişiye eskisi kadar oynanan bir oyun gibi gelmiyor olsa da, aslında hala en fazla oynanan mobil oyunlardan bir tanesi. Elde etmiş olduğu 1 haftada 20 milyon indirilme rakamı ise oyunun ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne seriyor.

Henüz Angry Birds 2 oynamadıysanız aşağıdaki indirme bağlantılarını kullanarak Android ve iOS cihazlarınıza hemen ücretsiz olarak indirip, biran önce oynamaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp, Yeni Güncellemesiyle Hizmet Kapsamını Artırıyor

YORUMLAR