Angry Birds 2 Tam İki Haftada 30 Milyon Asabi Oyuncuyu Bir Araya Getirdi

Angry Birds 2 Tam İki Haftada 30 Milyon Asabi Oyuncuyu Bir Araya Getirdi

Rovio’nun ücretsiz (Free-to-Play) mobil oyunu Angry Birds 2, iki haftalık bir süre içerisinde uygulama mağazalarından 30 milyon kere indirildi.

Mobil telefonlar için pek çok oyun var. Ancak iPhone çıktığından bu yana Angry Birds’ün yeri mobil oyun tarihinde ayrı bir yere sahip. Dokunmatik ekranlar için tasarlanmış, en popüler ilk mobil oyunlardan olan Angry Birds’ün yeni sürümü Angry Birds 2 ulaşılması güç bir indirme rekoruna sahip oldu. Çıktığı günden bu yana, tam 15 günde 30 milyon kere uygulama mağazalarından indirilmeyi başardı.

Yapımcı Rovio’nun 2 hafta önce piyasaya sürdüğü ücretsiz oyun her ne kadar eski olsa da, belli ki hala popüler ve seviliyor. Bu sebepler göz önüne alındığında Rovio’nun klasik olarak adlandırılabilen Angry Birds’ün yeni sürümü 30 milyona ulaşmış olması belki de şaşırtıcı olmamalı.

Artık tamamen ücretsiz olan Angry Birds 2, oyun için çeşitli satın alma seçenekleri sunuyor. Bu sistem, oyun ve uygulama geliştiricileri için daha popüler bir eğilim haline gelmiş bulunuyor.

Eğer hala bu 30 milyon asabi kuştan birisi olmadıysanız Angry Birds 2’yi bir denemenizi tavsiye ederiz.

Angry Birds 2 Bilgisayarda Nasıl Oynanır

Angry Birds 2 İndirilme Rekorları Kırıyor

Haftanın Android Oyunu: Angry Birds 2

YORUMLAR