Angry Birds Windows Phone Mağazasından Göç Ediyor!

Angry Birds  Windows Phone Mağazasından Göç Ediyor!

Yılların eskimeyen oyunu Angry Birds, yeni serilerini çıkarmaya hazırlanırken Windows Phone kullanıcılarını oldukça üzecek kararını açıkladı.

Windows Phone'un yaygınlaşması ve gelişmesi için mağazada oyunlarını paylaşan ve Windows Phone için oyunlarını yeniden geliştiren Rovio şirketi, artık mağazada üretici konumunda olmayacak. Rovio şirketi Windows Phone'un ilerleyen zamanlarda kitlesini arttıracak güçte olmadığını düşünüyor. Zaten son dönemde Windows Phone'un pazar payının iyice düşmesi çoğu başarılı geliştiricinin de Windows Phone'dan vazgeçmesine neden olmuştu. Rovio'da bu kararı alan şirketlerden birisi oldu.

Yaptığı açıklamayla birlikte artık Windows Phone kullanıcıları Angry Birds’n yeni serisine uzaktan bakacak diyebiliriz. Microsoft'un ise masaüstünde yakaladığı başarıyı mobil cihazlara taşıyamayışı oldukça büyük bir başarısızlık olarak gösteriliyor. Windows Phone her ne kadar güvenli ve hızlı olarak nitelendirilse de kullanıcılar tarafından pek sevilmedi. Rovio'nun halihazırda mağazada yüklü olan oyunları ise sinecek mi silinmeyecek mi bilinmiyor. Oyunlara ne olacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Rovio yoluna nasıl devam edecek?

Rovio şirketi zaten Windows Phone pazarından pek kar elde edemiyordu. Microsoft'un işletim sistemine harcadığı iş gücünü artık Android ve iOS için harcayacak. Yani tamamıyla Android ve iOS'e odaklanacak olan şirket yeni oyunlarını bu iki işletim sisteminde devam ettirecek.

Valve Sonunda Steam Mobil Uygulamasını Windows Phone Platformuna Getirdi

Angry Birds 2 İpuçları

YORUMLAR