Angry Birds Büyük Zarar Etti ve Umudunu Stella'ya Bağladı

Angry Birds Büyük Zarar Etti ve Umudunu Stella'ya Bağladı

Angry Birds’ün yapımcısı Rovio 2014 yılında karlılık oranının yüzde 74 oranında düştüğünü açıkladı. Bunun sebebi olarak pek çok olasılık dile getiriliyor.

Bunlardan birincisi oyunun artık eskisi kadar çekici olmadığı ve kitlelerin ilgisini kaybettiği yönünde. 2009 yılında çıkan oyun çok kısa bir sürede sevilmiş ve dünyada bir numara olmuştu. Devam eden seneler boyunca hemen her sene en az iki ya da üç farklı oyunla desteklenen Angry Birds aynı yıllarda hediyelik eşya sektörüne de el attı.

Sorunun büyük kısmı da buradan kaynaklanıyor. Rovio oyuncaklar, t-shirt ve benzeri hediyelik satışlarından da zarar ediyor. Beklenildiği kadar rağbet görmeyen bu eşyalar raflarda kaldı denebilir.

2013 yılında 76.8 milyon Euro ciro yapan Rovio yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı 2014 yılında kasasında 36.6 milyon Euro görebildi. Bu hızlı düşüş Rovio’un acil önlem planı almasının zamanı geldiğini işaret ediyor.

Angry Birds Stella Pop ise çıktığı andan bugüne kadar 600 milyon defa indirildi. Rovio bu yeni sürümden çok umutlu. Bakalım Stella Rovio’yu kurtarabilecek mi?

Modern Combat 5 Artık Ücretsiz İndirilebilecek!

Haftanın Android Oyunu: Dungeon Hunter 5

Minecraft Yasağı Sayesinde Alay Konusu Oluyoruz

YORUMLAR