Angry Birds Stella POP! Rovio'yu Nasıl Kurtardı?

Angry Birds Stella POP! Rovio'yu Nasıl Kurtardı?

Rovio’nun sarsılan bütçesine Angry Birds Stella POP! ilaç gibi geliyor. Oyun kısa zamanda 30 milyon dolar barajını aşmayı başardı ve yapımcısı Rovio’ya rahat bir nefes aldırdı. 

Angry Birds Büyük Zarar Etti ve Umudunu Stella'ya Bağladı haberimizi hatırlarsınız. Yapımcı Rovio’nun düştüğü tüm sıkıntılara rağmen piyasada tutunabilmek için cesur bir girişim sayılabilir. Angry Birds ürün yelpazesi oldukça büyük. Oyunların yanı sıra hediyelik eşya, kırtasiye ve benzeri pek çok yan ürün de piyasada bulunuyor. Rovio’yu da zora sokan bu yan sanayiydi zaten.

Angry Birds Stella POP! dört hafta içerisinde 5 milyon kere indirilince, yapımcı firma oyun içerisinden gelecek olan satın alımlara çok umut bağlamıştı. Beklenen oldu ve bir ay sonunda Angry Birds Stella POP!, 30 milyon dolar para kazandı. Yapımcı Rovio oyunun bu seviyede kalması ve sürdürülebilir bir başarı kazanması için devam bölümleri yazmaya başlamak üzereler. Umarız bu geliştirmeler ve devam hikayeleri sonrasında Angry Birds Stella POP! sıkıcı ve kendini tekrar eden bir oyun olmaz.

İşte yeni asabi kuşumuz Stella’nın hikayesi.

Rovio'nun Yeni Oyunu Jolly Jam Yayınlandı

Angry Birds'ün Yapımcısı Tampere'daki Oyun Stüdyosunu Kapatıyor!

YORUMLAR